۸- مدت اعتبار ثبت علامت

جهت شناساندن محصولات صنعتی و اجناس یا خدماتی از حیث کیفی و تضمین مرغوبیت محصولات علایم تجاری نشانه هایی ستند که این وظیفه را بر عهده دارند. از ماده ذکر شده میتوان چنین برداشت کرد که برای در نظر گرفتن علامت محدودیتی وجود ندارد ، و قادر خواهند بود با توجه به سلیقه افراد از لغات،حروف، اعداد، عکس افراد عادی یا دانشمندان یا به شکل موزیک استفاده و آگاهی و شناخت کالاهای بخشهای تولیدی،صنعتی یا خدماتی مثل حمل و نقل زمینی،هوایی یا دریایی بکار گرفته شود. ۱۲ـ وسائط نقلیه، دستگاههای حمل و نقل زمینی، دریائی و هوائی. ۱۶ـ کاغذ و کالاهای ساخته شده از کاغذ، مقوا و کالاهای ساخته شده از مقوا، مطبوعات، روزنامه، مجلات، کتاب و لوازم صحافی، عکس، لوازمالتحریر، لوازم چسب دار، (برای لوازمالتحریر) لوازم هنری، قلم موی نقاشی، ماشین تحریر و لوازم دفتر (به استثنای مبل)، لوازم آموزش و تربیت، (باستثنای دستگاههای آموزشی) ورق بازی، حروف و کلیشه مطبعه. ۷ـ انواع ماشین و ماشینهای افزار، موتورها (به استثناء موتورهای مخصوص وسایل نقلیه) قفل های اتصال و تسمه انتقال قوه (به استثنای قفل و تسمه های مخصوص وسایل نقلیه) دستگاههای بزرگ کشاورزی، ماشین های جوجه کشی.

مراحل ثبت برند

۱۱ـ تأسیسات و لوازم روشنائی و گرم کردن و مولد بخار و طبخ و تبرید و خشک کردن و تهویه و لوله کشی آب و بهداشتی. مثل باقلوای شیرین،اما معمولا تلاش بر این است علامتی که انتخاب می شود با محصول تولیدی همخوانی داشته باشد مثل پنبه ترموژن که معنای آن گرم کننده می باشد یا شکل ملود یا برای انتشارات موسیقی یا نشانv برای ترکیباتی که ویتامین دارهستند .قاضی تشخیص می دهد که علامت انتخاب شدهدر چه حد مبدعانه می برای مثال برای گزینش اسامی عام محصول به زبان خارجی باید این مطلب را مدنظر قرار داد که آن کلمه در کشور به چه اندازه شناخته شده می باشد و این امکان وجود دارد که به عنوان علامت گزینش شود یا خیر. در نام شرکت یا موسسه مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد. برای علامت تجاری قادر نمی باشید از توصیف محصول استفاده نمائید. شکل های ساده مثل خط مستقیم و نقشهای هندسی یا رنگ های عادی علامت محسوب نمی شوند غیر از آنکه با ترکیب آنها بتوان یک تصویر مبدعانه خلق کرد. ۲٫ اگر که علامت پیش از این به نام دیگری به ثبت رسیده باشد و یا با علامت دیگری که به ثبت رسیده است مشابه باشد و شباهت به مقداری باشد که خریداران عادی که معلومات خاصی در این مورد ندارند را دچار اشتباه کند. Post was generated with GSA Content Generator Demoversion.

ثبت علامت تجاری

۲-کسانی که علامت تجاریشان با علامت دیگران به اندازهای تشابه دارد که مصرف کنندگان عادی را به اشتباه می اندازد. اداره مالکیت صنعتی، اظهارنامه را از لحاظ انطباق با شرایط و مقررات مندرج در این قانون بررسی و در صورتی که علامت را قابل ثبت بداند، اجازه انتشار آگهی مربوط به ان و گواهی نامه ثبت را صادر می کند. در این شرایط دکتر استفاده از شیر خشک را توصیه می کند. علامت تجاری، معرف رسمی یک شرکت به حساب می آید. ۹ـ دستگاه والات علمی و دریانوردی و مهندسی و برقی (از جمله بی سیم) و عکاسی و سینماتوگراف والات بصری و اوران و مقیاسها و اسباب علامت دادن و کنترل (نظارت) دستگاه و لوازم نجات و آموزش، دستگاه خودکار باژتور پاپول فلزی، ماشیتنهای گویا، صندوق ثبات خودکار جهت پول، ماشینهای حساب، ماشینهای آتش خاموش کن. از نگاه دیگر، برند و علامت تجاری با رسمیت بخشیدن و دادن سود اقتصادی به صاحبان آن علائم، در سطح جهانی سرمایه گذاری کرده و کالا یا خدمات خود را ترویج می دهند. ۳٫ چسباندن نمونه ای از علامت در جای تعیین شده که مختص این کار می باشد.

ثبت علائم تجاری

جالب است بدانید که اگر یک علامت تجاری مورد اختلاف واقع شود، اینکه برای چه موردی استعمال شود، در تعیین اینکه علامت تجاری برای کدام یک مناسب تر است، نقش حائز اهمیتی دارد. ۱ـ محصولات شیمیائی که در صنایع و علوم و عکاسی (فوتوگرافی) کشاورزی و پرورش نباتات و جنگلبانی استعمال می شود. ۳ـ ترکیبات جهت سفید کردن و سایر موادی که برای شستشو بکار میرود، ترکیباتی که جهت پاک و تمیز و براق کردن و لکه گیری و گرفتن چربی و سائیدن و صیقل دادن استعمال می شود صابون عطریات، روغن اسانس، مواد آرایشی، محلولهای موی سر، گرد و خمیردندان. کود (طبیعی و مصنوعی) ترکیبات آتش نشانی، مواد آب دادن فلزات و ترکیبات شیمیائی جهت جوشکاری، محصولات شیمیائی جهت حفظ مواد غذائی، مواد دباغی مواد چسب دار برای صنایع. ۱٫ زومیت تابع قوانین کشور است، لطفا هنگام مطرح کردن دیدگاه خود، به قوانین جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارید و از قرار دادن مطالب و تصاویر خلاف قانون جداْ خودداری کنید.۲٫ Tommy Hilfiger یکی از برندهای پیشرو و پیشگام در جهان است که با افتخار سبک خنک و شاداب میراث کلاسیک آمریکایی را جشن می گیرد.

انتخاب نام برند

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از ثبت برند تجاری دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید