۹ اصولی که باید قبل از انتخاب نام برند بدانید!

تمامی صاحبان کسب و کار، عمدتا نام و یا علامت تجاری برای خود انتخاب می کنند که مختص محصولات یا خدماتشان است و آن را یکی از مهم ترین کارها در مرحله شروع فعالیت خود می دانند و در زمان راه اندازی کسب و کار خود به آن می اندیشند. نام تجاری ( نام برند ) به اسمی گفته می شود که برای خود برند انتخاب کرده ایم و برند با آن شناخته می شود گفته می شود. مشتری با شناخت محصول یا خدمت شما به آن وفادار خواهد بود. همچنین یک نام انتخابی مشابه باعث می شود که محصول با کیفیت عرضه شده توسط شما، با یک محصول دیگر با کیفیت پایین تر اشتباه گرفته شود. پس برندی که قبلا ثبت شده است را شما هم نمی توانید ثبت کنید از این رو قبل از ثبت اظهارنامه در سایت اداره مالکیت معنوی ابتدا باید ببینید که قبلا کسی آن را ثبت کرده است یا نه، شما به راحتی با جستجو و استعلام برند، آنلاین و فوری متوجه این موضوع خواهید شد یا نام تجاری یا برندی که تمایل به ثبت آن دارید همچنان آزاد است یا خبر.

انتخاب اسم برند

به عنوان مثال در صورتی که شما یک محصول مانند شامپو را تولید می کنید، با ثبت بین المللی برند خود به سادگی می توانید که آن محصول را به کشورهای دیگر صادر کنید و البته در مواردی هم برند شما شناخته شده خواهد شد. به این بیندیشید که ممکن است در آینده برند شما توسعه یافته و قصد صادر نمودن کالا و خدمات خود را به کشورهای دیگر داشته باشید. اما برای آن که بتوانیدکالا و خدمات خود را در بازار رقابتی، قابل تشخیص کرده و متمایز نمایید، لازم است که ثبت برند خود را انجام دهید و مدارک مورد نیاز برای ثبت برند تجاری را ارائه نمایید. در صورتی که تصمیم داشته باشید برند خود را به نام شخصیت حقوقی ثبت نمایید، لازم است که مدارک و مجوزهای مربوط به شرکت را ارائه نمایید. حتی برخی از آنان برای محصولات و خدمات خود چندین برند و علامت تجاری را به ثبت می رسانند. This data has been written with the help of GSA Content Generator Demoversion!

انتخاب نام برند

و چنانچه مدارک کافی باشد و اشکالی برای ثبت وجود نداشته باشد علامت تجاری بصورت بین المللی ثبت خواهد شدو این مورد در مجله علائم تجاری بین المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی چاپ و یک نسخه از آن برای دفتر مذکور در هر کدام از کشور ها ارسال می شود . علایم تجاری از این دست، در حفظ حق مالکیت معنوی برندها نقش مهمی ایفا میکنند. بسیاری از کسب و کارها به دنبال راهی هستند تا بتوانند برند خود را به صورت بین المللی ثبت کنند. برای آن که بتوانید مراحل ثبت برند تجاری را به درستی انجام داده و دچار اتلاف وقت نشوید، می بایست مطابق لیست و توضیحات ارائه شده در اینجا، مدارک خود را آماده کرده و از آن ها کپی های لازم را تهیه نمایید. اگر می خواهید برای ثبت برند خود اقدام کنید، می توانید از خدمات ایران ثبت استفاده نموده و مطابق با لیست مدارک مورد نیزا برای ثبت برند تجاری اقدامات لازم را صورت دهید. وارد سامانه اداره ماکیت صنعتی قسمت ثبت علامت تجاری شده واظهارنامه ثبت را براساس نوع درخواستی انتخاب نمایید.باید بدانید که ابلاغیه و پیام های سازمان به صورت ایمیل و یا پیام به متقاضی ارسال می شود پس درج شماره تلفن همراه و یا ایمیل ضروری می باشد.بر اساس نوع مجوز باید طبقه کالا را اتنخاب نمایید از روی لیست طبقه کالا را انتخاب نمایید.

این سیستم تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید که ثبت بین المللی علائم را در برمیگیرند اداره میگردد. ماده۴۸ـ هرگونه تغییر در مالکیت اختراع، ثبت طرح صنعتی یا ثبت علائم تجاری یا علامت جمعی یا حق مالکیت ناشی از تسلیم اظهارنامه مربوط، به درخواست کتبی هر ذینفع از اداره مالکیت صنعتی انجام شده و به ثبت میرسد و جز درمورد تغییر مالکیت اظهارنامه، توسط اداره مذکور آگهی میشود. بنابراین پیش از فرستادن اظهارنامه ثبت علائم تجاری باید از آن مطمئن شد. بنابراین این تولیدکننده باید مشخص کند که میخواهد این محصول را بهصورت انبوه تولید کند یا اینکه میخواهد بهطور محدود عسل باکیفیت تولید کند. طبق تحقیقات انجام شده برخی افراد برای انتخاب اسم مناسب ۶ ماه تحقیق کردهاند و بیش از ۲۰۰۰ مورد را بررسی کردهاند؛ بنابراین میتوان نتیجه گرفت که فرایند انتخاب نام برای شرکت و برند بسیار طولانی و گاها خسته کننده است. با جدیدترین مجموعه اسم آرایشگاه زنانه آشنا شدید، امیدواریم با توجه به این اسامی زیبا و جدید، بهترین اسم را انتخاب نمایید. ممکن است در روند ثبت شرکت اسمهای انتخابیتان چندین بار رد شوند زیرا انتخاب اسم شرکت در ایران قوانین خاص خود را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید